Впровадження Бобат-терапії для реабілітації дітей з руховими порушеннями.

Ще однією з реабілітаційних послуг, які надаються в нашому будинку дитини, стало застосування Бобат-терапії  дітям, які мають відхилення в роботі опорно-рухового апарату. Бобат-концепція - це нейророзвиваюча терапія яка спрямована на підтримку вітальних функцій, на розвиток здібностей дитини та формування комунікативних навичок, на наближення рухів до фізіологічної норми, на запобігання вторинних уражень (деформацій, атрофій).

Бобат-концепція була створена у 30-ті роки ХХ століття практикуючим фізіотерапевтом Бертою Бобат та психіатром, доктором Карлом Бобат. До сьогоднішнього дня методику розвивають та широко застосовують. Використовують допоміжні технічні засоби, опираються на допомогу та участь батьків, пристосовують дитину до побутового життя з раннього віку до 18 років.

Для впровадження цієї методики в реабілітаційний процес нашого будинку дитини зроблено чимало: обладнаний спеціальний кабінет для занять з дітьми, які мають рухові порушення, підготовлений спеціаліст у центрі комплексної допомоги та навчання у Німеччині (ZIFF zentrum fur integrative Forderung und Fortbildung), придбані базові допоміжні засоби для розвитку рухів: стіл реабілітаційний широкий, дзеркала для забезпечення зорового контролю, індивідуальні ортези, фітболи різного розміру. Усе це стало можливим за рахунок спонсорської допомоги із Швейцарського благодійного фонду "Світлана".

Для працівників будинку дитини проведений семінар для ознайомлення з основами методики. І ось уже перші маленькі пацієнти відчули на собі фізіотерапевтичний вплив Бобат-терапії.       

Успіхів персоналу! Сподіваємося на хороші результати.   (фото)